Our References

"In our work to enhance the trade and investment relations between Flanders and Turkey, the reports of Ekinci Economics Consulting are valuable tools that help us to assess the state of the Turkish economy. They provide a clear view on the macro-economic dynamics."

Raphael PAUWELS, Flanders Investment & Trade

 

"In its first year, Ekinci Economics succeeded in providing a high-quality and at the same time up-to-date and very accessible analysis on key macroeconomic and financial issues. I really like its clear messages, and straightforward recommendations and state of the art forecasts. EEC is especially good at "translating" applied economic theory into common language. My thorough appreciation, and congratulations with the 1 year anniversary!"

Dirk VERBEKEN, Economist at the European Commission

 

"EEC is picturing the markets with an accurate and pragmatic approach."

Nolwenn ALLANO, Country Director at Grass Savoye

 

“Ekinci Economics Consulting, Türkiye'de finans piyasasına farklı bir soluk getirdi. Gerçekleştirdiği finansal modellemeye dayalı makro ekonomik tahminler, bağımsız ekonomik araştırma analizleri, derinlemesine makro ekonomik ve piyasa analizleri ile çok başarılı işler çıkarıyor. Çalışmalarındaki kalite ve nitelik, iki yılda çok ciddi ve hızla ilerlemesinde belirleyici faktör oldu. Tarafsızlığı ve özverili çalışmalarıyla dolu dolu geçen 2. yılını kutluyor başarılarının devamını diliyorum.”

Zeynep Aktaş - Finnet Elektronik Yayıncılık Genel Müdürü

 

“Para üzerinde yorum yapılabilecek en riskli konuların başında gelir. İnsanlar doğru yatırımları her zaman kendi özgür iradeleri ile yaparken, yanlış yatırımlara ise mutlaka bir başkasının tavsiyesi ile yönelirler. Evet arkadaşım, çok dalgalı bir denizde gemini yüzdürüyorsun, inan bana birçok zaman ise senin gemin bir yönde hızla giderken, piyasa aktörlerinden bazıları geminin güvertesini suyla doldurup içeride kayık yüzdürme noktasında olacaklar. Ama teorik bilgi birikimin ve çoklu analiz yöntemlerini kullanmaktaki yetkinliğinle verdiğin guidancelar her zaman güçlü kalacağı için başarı senin için kaçınılmaz olmaya devam edecektir.”

Doçent Doktor Anıl Çekiç – Microsoft Türkiye Eğitim ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdürü – Öğretim Üyesi

 

“Şirketinizin 2’nci yılını en içten dileklerimle kutlarım. Şirketinizi tercih etmemin başlıca sebebi samimi analistlerinizin tutarlı, bağımsız ve akılcı olması ve bizim sorduğumuz sorulara samimi ve aydınlatıcı cevap vermeniz. İnşallah şirketiniz hak ettiği yere en kısa sürede ulaşır.”

Cemil Karabayram

 

“Şevin Hanım, şirketinizin ikinci yılını kutlar, sağlık, huzur ve başarılar dilerim”

Şenol Tekeli

 

“Happy birthday to EEC. 2 years have passed and those years have shown the incredible reliability of getting it mostly right! The key is true independence, independence that enables the economic opinion to breathe without being tied to strategic ambitions. Well done EEC long may you run.”

Charles A. Stolworthy – Entrepreneur Country Global

 

“Ekinci Economics Consulting şirketinin 2. yılını tebrik eder, daha nice başarılı yıllar geçirmelerini dilerim.”

Eda Sarıgül – Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu